ZAYIFLATAN AŞI GELİŞTİRİLDİ!

Amerikan ilaç firması, bağışıklık sistemini çalıştırarak fazla kilolarla savaşan aşı geliştirdi. Hayvanlar üzerinde test edilen aşı ilk 4 gün içerisinde yüzde 10’luk zayıflama sağlıyor. 
OBEZİTEYLE savaşta etkili bir silah keşfedildi. Amerikan ilaç firması Braasch Biotech LLC, 2008’den bu yana sürdürdüğü obezite aşı deneylerinde umut verici sonuçlar aldı. Aşının tamamen sağlıksız, aşırı yağlı ve fast food yiyeceklerle beslenilmesine rağmen zayıflama sağladığı kaydedildi. Obezite hastalarında kullanılması planlanan aşı, bağışıklık sistemini çalıştırarak kilolarla savaşıyor. Aşı deney farelerinde test edildi. Deneylerde tek doz aşı yapılan fareler de bile ilk 4 gün içinde ağırlıklarının yüzde 10’unun kaybedildiği kaydedildi. Haber tıp dünyasında geniş yankı buldu. Braasch Biotech LLC araştırmacıları hayvan deneylerinin ardından insan testlerine geçiyor.  Aşının en erkan     7 ila 10 yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor.
Suçlu hormona karşı güçlü antikor
İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre aşı bağışıklık sistemini kandırıyor ve şişmanlığın sorumlusu gösterilen somatostatin adlı hormona karşı antikor üretmesini sağlıyor. Somatostatin beyin ve sindirim sistemi tarafından üretilen bir hormon. Bu hormon diğer hormonları engelleyerek vücudun kilo almasına ve metabolizmanın yavaşlamasına neden oluyor.  Somatostatine karşı geliştirilen ‘JH17’ ve ‘JH18’ aşılarıyla birlikte üretilmeye başlayan antikorlar şişmanlık hormonunu durduruyor. Böylece metabolizma hızlanıyor ve zayıflama sağlanıyor. Dünyanın en önemli sorunlarından biri olan obeziteye karşı bu aşı üretilirse ameliyatsız olarak önemli bir çözüm bulunmuş olacak. Ancak bu aşının uzun dönemde yan etkilerinin ne olacağı ise henüz bilinmiyor.
Önümüzdeki günlerde insan deneylerine başlanması planlanan zayıflama aşısının yaklaşık 7-10 yıl içinde piyasaya çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir