Arpa Şehriyeli Sütlü Çorba

Özellikle çocuklar için sürekli farklı lezzetler ve faydalı tarifler ararız. Şehriyeli sütlü çorbada aslında en çok çocuklarımız için yapabileceğimiz bol sütlü kalsiyum yönünden zengin bir çorbadır. İçeriğindeki arpa şehriyesi de çorbanın daha doyurucu olmasını sağladığı için hem doyurucu hem de sağlıklı bir çorba oluyor. Tabii ki de sadece çocuklar için değil öğle ve akşam yemekleriniz de çorba tercihinizi yine arpa şehriyeli sütlü çorba tarifinden yana kullanabilirsiniz. Özellikle 40 yaş üstü kişilerde kemik erimesi problemlerinin yaşanmaması için mutlaka günde bir bardak süt içilmesi gerekiyor. Bu kalsiyum ihtiyacınızı bu çorbadan sağlayabilirsiniz. Hatta süt içme alışkanlığı edinemeyen kişiler bu çorbayı mutlaka haftada birkaç kez yaparak d vitamini ve kalsiyum ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Arpa Şehriyeli Sütlü Çorba Malzemeleri

1,5 çay bardağı arpa şehriye

3 su bardağı süt

2 su bardağı su

Tuz

1 yemek kaşığı tereyağı

Sıvı yağ

Arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi Yapılışı

Bir tencereye tereyağı koyulup eritilir. Daha sonra içerisine arpa şehriyelerde eklenerek biraz kavurulur. Kavrulan şehriyeye yavaş yavaş su ve süt eklenir. Karıştırılarak kaynaması sağlanır. Kaynayan çorbaya tuzu da katılarak kısık ateşte 5 dakika daha pişirdikten sonra altı kapatılır. Sıcak bir şekilde servis edilir.

Bu tarif hem basit hem de lezzetlidir. Midesinden rahatsız olan kişilerinde içeriğindeki sütten dolayı daha rahat tüketebileceği güzel bir lezzettir.

Afiyet olsun.

Arpa Şehriyeli Sütlü Çorba Resimleri

arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi resimleri
arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi resimleri
arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi png
arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi yapımı
arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi resmi
arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi resimleri
arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi png
arpa şehriyeli sütlü çorba tarifi sunumu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir